top of page
Документація закладу 

Про проведення атестації педагогічних працівників

Про затвердження списку педагогічних працівників, які будуть атестовані в 2019-2020 н.р.

Атестація педагогічних працівників

Загальна інформація щодо атестації педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

Основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.

Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники підлягають атестації. За результатами атестації визначаються відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюються категорії, педагогічні звання.

ВИДИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Атестація може бути черговою або позачерговою.

Чергова атестація здійснюється один раз на п'ять років.

Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів. Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п'ять років після закінчення закладу вищої освіти.

Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради закладу загальної середньої освіти чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.

Позачергова атестація керівних кадрів проводиться за поданням керівника відповідного органу управління освітою при неналежному виконанні посадових обов'язків.

План роботи атестаційної комісії

План організаційно-методичних заходів

Тематика засідань атестаційної комісії

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ АТЕСТАЦІЇ

Перелік документів, який необхідний для початку проходження педагогічної атестації в 2019 / 2020 навчальному році. 

Перелік обов’язкових документів:

  • Заява з особистим підписом (для позачергової атестації);

  • Копія результату з минулої атестації (якщо є);

  • Копії диплому про здобуття вищої освіти (якщо атестація відбувається вперше);

  • Копія документів про зміну прізвища, якщо воно було змінене;

  • Копія свідоцтва про підвищення кваліфікації.

ПРО ПОРЯДОК НАДАННЯ МЕТОДИЧНИХ РОЗРОБОК ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАНЬ

Про порядок  надання  методичних розробок претендентів на присвоєння звань:

«учитель-методист», «вихователь-методист»,«педагог-організатор-методист»,«практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист» для схвалення науково-методичною радою 

КЗ «Інноваційно-методичний центр» КМР

(затверджено на засідання науково-методичної ради КЗ «ІМЦ» протокол №1 від 20.01.2016)

   Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 та змін, внесеними наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 №1473 та Міністерства освіти і науки від 08.08.2013 №1135, педагогічні звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка – методист» - найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти» (П.5.2 Типового положення).

   Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників вимога про обов’язкову підготовку власних методичних розробок педагогічним працівникам, які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «методист», не передбачена. Атестаційна комісія під час атестації педагога, який має це педагогічне звання, може прийняти рішення про його відповідність раніше присвоєному, якщо він продовжує здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність.

   Порядок надання методичних розробок на схвалення науково-методичною радою КЗ «ІМЦ» КМР

1. Навчальний заклад на методичній (педагогічній) раді розглядає апробовані методичні розробки педагога–претендента на присвоєння звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист». За умови прийняття позитивного рішення готує відгук про педагогічну та методичну діяльність педагога в контексті реалізації основних педагогічних ідей, викладених у методичних розробках (обсяг – до 2 сторінок формату А-4).

2. Методична  розробка, рецензія, відгук та лист-подання навчального закладу надсилаються до відділу освіти виконкому районної у місті ради  (до 08.02.2016) і представляються на  засіданні атестаційної комісії відділу освіти головою атестаційної комісії закладу.

3. Після розгляду, обговорення поданих матеріалів та прийняття позитивного висновку атестаційна комісія відділу освіти виконкому районної у місті ради готує (за участю методиста КЗ «ІМЦ» -куратора ЗНЗ району) лист-подання до науково-методичної ради КЗ «Інноваційно-методичний центр» щодо прийняття рішення про схвалення методичних розробок.

4. Оформлені належним чином матеріали подаються до КЗ «ІМЦ» не пізніше 15 лютого 2016 року. Науково-методична рада КЗ «ІМЦ» розглядає на своєму засіданні і приймає рішення про схвалення методичних розробок до 12.03.2016 року.

Перелік матеріалів для надання до  комунального закладу «Інноваційно-методичний центр»

атестаційною комісією відділу освіти виконкому районної у місті ради

1. Лист-подання (зразок додається) голови атестаційної комісії відділу освіти на ім’я директора КЗ «ІМЦ» з пропозицією розглянути матеріали педагогічного працівника, який атестується на присвоєння звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист».

Лист-подання, адресоване директору КЗ «ІМЦ», містить прохання розглянути авторські матеріали з метою експертної оцінки у зв’язку з атестацією на присвоєння педагогічного звання. У поданні також зазначається інформація про автора: прізвище, ім’я, по батькові, посада, місце роботи, педагогічне звання (якщо є); указується хто і коли вивчав описаний досвід, зазначається дата розгляду матеріалів.

2. Методична розробка– це збірка навчально-методичних матеріалів, що розкривають форми, засоби, методи навчання, елементи сучасних педагогічних технологій або самі технології про навчання і виховання стосовно конкретної теми уроку, теми навчальної програми, викладання курсу в цілому тощо.

3. Рецензія науковця на  методичну розробку педагогічного працівника.

4. Список (завірений начальником відділу освіти виконкому районної у місті ради) педагогічних працівників, які претендують на присвоєння в ході атестації звання  «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист»

bottom of page