top of page
Основні завдання:
-
розробити на основі вітчизняної моделі медіаосвіти психолого-педагогічну концепцію розвитку шкільної системи медіаосвіти, стратегію підготовки педагогічних колективів і батьків до впровадження медіаосвітніх інновацій.
-
здійснити підготовку педагогічних колективів експериментальних навчальних закладів до проведення дослідно-експериментальної роботи.
-
удосконалити критерії та стандартизувати психодіагностичні методики оцінювання медіакультури учнів загальноосвітніх навчальних закладів, різних аспектів їхньої медіакомпетентності.
-
розробити авторські навчальні програми інтегрованої медіаосвіти для учнів початкової та основної школи, курсу «Медіакультура» для старшокласників (із урахуванням особливостей переходу до профільного навчання), медіаосвітніх факультативів та відповідні методичні рекомендації для вчителів, а також цикл методичних посібників з окремих проблем медіаосвіти.
-
підготувати робочий зошит і підручник з курсу «Медіакультура» для 10 класу.
-
розробити й апробувати психолого-педагогічні технології організації процесу формування медіакультури учнів.
-
здійснювати моніторинг розвитку медіакультури учнів, залучених до участі в дослідно-експериментальній роботі, та зіставлення його результатів з даними всеукраїнського моніторингу рівня медіакультури населення.
-
розробити концепцію фахової підготовки медіапедагогів і медіапсихологів на базі закладів системи післядипломної педагогічної освіти та педагогічних університетів, підготувати відповідні проекти складових галузевого стандарту вищої освіти – освітньо-кваліфікаційну характеристику випускників (ОКХ) і освітньо-професійну програму (ОПП) підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістр.
-
підготувати навчально-методичні комплекси медіаосвітніх спецкурсів для підготовки педагогів та психологів і підвищення їхньої кваліфікації.
-
відпрацювати алгоритми координації зусиль науковців і педагогів усіх ланок освіти (загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, педагогічних університетів, системи підвищення кваліфікації) з метою поширення медіаосвітніх практик.
-
розробити програму взаємодії загальноосвітнього навчального закладу і територіальних установ, закладів освіти, громадських організацій, покликану сприяти розвиткові системи шкільної медіаосвіти.
МИ
«Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів»
9
8
7
6
5
4
3
2
1
bottom of page