top of page
Поиск

Поведінка дітей

  • При розладах
  • 17 янв. 2018 г.
  • 2 мин. чтения

Психологи неодноразово висловлювали ідеї про те, як батькам найкраще впоратися з поганою поведінкою дітей до 12 років. Більшість із них сходяться на думці, що найбільш ефективним методом є психотерапія, як індивідуальна, так і сімейна, за участю дитини.

Розлади, пов'язані з порушеннями поведінки (такі як опозиційно-зухвалий розлад і розлад поведінки) у майбутньому можуть привести до серйозних наслідків: різних психічних розладів, насильницької чи злочинної поведінки. Тому важливо вибрати правильні методи лікування цих розладів і зробити це якомога раніше.

Для вирішення проблем, пов'язаних з поганою поведінкою дитини, зазвичай використовують різні методи психотерапії: поведінкову, спрямовану на те, щоб навчити дитину справлятися зі своєю поведінкою й розвинути необхідні для цього навички; клієнт-центровану, у ході якої дитина вчиться керувати своїми емоціями, досліджує свою позицію у ставленні до тих, хто її оточує, і сприйняття їх; ігрову, яка спрямована на вираження своїх почуттів в ігровій формі, і т. ін. Психотерапія може бути груповою або індивідуальною, у ній можуть брати участь діти або батьки.

Американські дослідники спробували систематизувати всі методи, спрямовані на вирішення проблеми поганої поведінки дитини, і з'ясувати, які з них дають максимальний результат. У результаті найбільш ефективним психотерапевтичним методом була визнана поведінкова психотерапія батьків, зокрема, групова й індивідуальна її форми за участю дитини. Ефективність інших напрямків (наприклад, клієнт-центрованої або ігрової психотерапії) у вирішенні даної проблеми вивчена недостатньо. Ученим ще належить розробити методики лікування розладів поведінки дітей за допомогою зазначених терапевтичних методів.

Поведінкова психотерапія батьків

Даний метод також відомий як тренінг батьківської тактики (ТРТ). Він полягає в тому, що психотерапевт за допомогою спеціальних програм допомагає батькам розвинути навички, необхідні для того, щоб управляти поведінкою дитини. Батьки вчаться формувати правильні моделі поведінки, заохочувати позитивну поведінку дитини, взаємодіяти та зміцнювати зв'язок з нею. Поведінкова психотерапія може бути ефективна навіть у тому випадку, якщо терапевт не використовує спеціальних програм, але при цьому його робота ґрунтується на принципах даного методу.

Програми профілактики розладів

Є спеціальні програми, спрямовані на поліпшення життя дітей, які страждають від розладів, пов'язаних з поганою поведінкою. Зокрема, велика увага приділена профілактиці й корекції синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ). Як і у випадках з розладами поведінки, у лікуванні синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю ефективні методи поведінкової психотерапії.

Експерти рекомендують при синдромі дефіциту уваги в дітей 6-12 років застосовувати поведінкову терапію в поєднанні з медикаментозним лікуванням. Для дітей до 6 років психотерапія повинна використовуватися на початковому етапі, до застосування медикаментів. Для маленьких дітей, які страждають від синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю, методи поведінкової терапії особливо ефективні, якщо їх застосовують батьки. Таким чином, програми профілактики й корекції СДУГ можуть допомогти сім'ям, у яких діти проявляють погану поведінку. Вони допомагають батькам підвищити компетентність, дізнатися про різні методи лікування й поведінкової психотерапії, які можуть бути ефективними для дитини.

 
 
 

Comments


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
КАЛЕНДАР
СТАТИСТИКА
ПОШУК НА САЙТІ
  • Иконка Facebook с прозрачным фоном

© 2015 Сайт створено на Wix.com

bottom of page