top of page
2.png

Увага! Шановні батьки!

Криворізький центр безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України інформує:

Якщо ви потребуєте безоплатної правової допомоги, ви  можете її отримати, не виходячи з дому - дистанційно:

Чат у телеграмі - https://t.me/ualegalaidchat

Електронна пошта - kryvyyrih.dnipro@legalaid.dp.ua

Фейсбук: Координаційний центр з надання правової допомоги

https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

Криворізький місцевий центр БВПД

https://www.facebook.com/kr2.dnipro.legalaid

Безоплатна правова допомога Кривий Ріг

https://www.facebook.com/pershuy.centr.bpvd

Портал iGov.org.ua (звернення про надання безоплатної первинної правової

допомоги, обирайте адресу м.Кривий Ріг, вул.Качалова, 2)

https://igov.org.ua/service/353/general

Усі адреси Криворізького місцевого центру БВПД

https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/kryvorizkyj-mistsevyj-tsentr-z-nadannya-bezoplatnoyi-vtorynnoyi-pravovoyi-dopomogy/

Мобільний додаток «Безоплатна правова допомога» - https://bit.ly/3hwwgqR

Шукайте правову інформацію на порталі правової інформації

https://wiki.legalaid.gov.ua/

Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Телефонуйте, якщо потребуєте правової допомоги за телефонами:

Кривий Ріг: 097-531-97-96    098-040-83-70    097-139-88-57    067-276-54-76

Інгулець, Широке:  097-531-65-81

Для звернення до Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги використовуйте телефон: 098-040-83-70,  097-531-97-96

1.jpg

Небезпечний Інтернет

Рекомендації для батьків

  • Підвищувати власну комп’ютерну грамотність, щоб стати авторитетом для дитини і вміти надавати допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з використанням комп’ютера.

  • Регулярно проводите час в Інтернеті разом з вашими дітьми для того, щоб дізнатися, чим вони там займаються і що їх цікавить. Постарайтеся встановити атмосферу довіри і взаєморозуміння. Не звинувачуєте їх за неприємні випадки в Інтернеті, щоб дитина не стала їх від вас приховувати, боячись покарання. Попросіть дитину показувати всі             отримані повідомлення, які їм неприємні.

  • Тримайте комп’ютер там, де вам зручніше контролювати його використання. Встановіть чіткі вимоги щодо користування комп’ютером та Інтернетом, і завжди вимагайте їх виконання. Найкращий спосіб захистити дітей полягає в установці комп’ютерів в місцях збору всієї сім’ї а не в дитячих кімнатах. Таким чином, батьки можуть іноді поглядати через плече дитини, не будучи йому в тягар. Молодші діти повинні бути під контролем в будь-який час свого перебування в Інтернеті.

  • Необхідно приділяйте більше уваги вихованню дітей, навчати їх комп’ютерній грамотності й правилам безпеки в мережі, зважаючи на доступність Інтернет-ресурсів (можуть користуватися Інтернетом у школі, у знайомих або в Інтернерт-кафе), тому заборони можуть виявитися малоефективними.

  • Розповідати учням про конфіденційність. Навчати їх ніколи не видавати в Інтернеті інформацію про себе і свою сім’ю. Не давати особисті дані (ім’я, адресу, номер або адресу школи, місце роботи батьків та їх робочий телефон), особливо в чатах і на дошках оголошень. Коли на якомусь сайті потрібно, щоб дитина ввела ім’я, потрібно допомогти їй придумати псевдонім, що не розкриває ніякої особистої інформації.

  • Будьте в курсі електронної пошти, яку отримують ваші діти, а також використовуваного пароля. На жаль, всі ми знаємо, що читати чужі листи не можна, але в даному випадку це правило порушити не завадить.

  • Попередьте, що не можна відкривати підозрілі посилання електронної пошти, файли, додатки або веб-сторінки від незнайомих або сумнівних людей.

  • Навчіть дітей не організовувати зустрічей зі своїми знайомими по Інтернету. Поясніть, що люди в чатах не завжди ті, за кого себе видають, і в реальному житті можуть сильно відрізнятися від тих , якими вони здаються в Інтернеті. Попередьте, що якщо дитина все ж таки зважиться на зустріч, то нехай призначає її у громадському місці і обов’язково попередить батьків. Краще, якщо ви поїдете разом.

  • Важливо привчити дитину повідомляти дорослим, якщо що-небудь або хто-небудь в Мережі хвилює чи загрожує їй; нагадати, що вона у безпеці, якщо розповіла дорослим.

  • Якщо у дитини проявляються серйозні ознаки інтернет-залежності, слід проконсультуватися з педагогом або психологом.

  • Для учнів молодших класів, які залишається часто вдома самі, необхідно обмежувати  час перебування в Інтернеті.

  • Регулярно відстежувати ресурси, які відвідують діти.

  • Якщо є можливість, купіть (або знайдіть в Інтернеті) спеціальну програму, яка дає дорослим можливість обмежувати доступ дітей до небажаних ресурсів. Програма контролює дії дитини і перевіряє контент кожної відвідуваної веб-сторінки. Якщо вона виявляє підозрілу інформацію (порнографія, насильство, релігійні секти і т.п.) то доступ до такої сторінки відразу блокується. Серед таких «захисників» можна виділити: CYBERsitter, ChildWebGuardian, KidsControl, KinderGate Parental Control, AeroAdmin, KidLogger та ін.

  • Згідно з дослідженнями, на сьогоднішній день немає комп’ютерних програм, здатних повністю захистити маленького користувача від доступу до небажаної інформації. Навіть найкращі програмні продукти відсікають не більше 20% потенційно небезпечного контенту. Тому тільки технічними засобами проблему не вирішити, важливий і «людський фактор». Тобто, нормальні відносини дітей і батьків.Уважно стежте за тим, як ваші діти користуються Інтернетом, і навчіть їх робити усвідомлений і грамотний вибір.

Оголошення

Шановні батьки!

З настанням осінньо-зимового періоду традиційно збільшується кількість хворих на педикульоз серед дітей. На жаль, декілька випадків цього захворювання ми реєстрували серед учнів нашої школи.. Наполегливо просимо як мінімум раз в три дні ретельно оглядати волосся дитини, при підозрі на виявлення педикульозу не допускати дитину до занять, повідомити адміністрацію закладу або класного керівника (можна анонімно) про факт хвороби для вжиття нами заходів про нерозповсюдженню педикульозу у дитячому колективі. Незабувайте про обов’язкову повторну обробку волосся після видалення паразитів (згідно інструкції по використанню того деззасобу, який Ви обрали), обов’язковість обробки одягу, головних уборів тощо. Надаємо детальну інформацію про педикульоз

 

Що треба знати про педикульоз

За даними Українського центру з рикетсіозів в Україні, як і в цілому в світі реєструється збільшення ураженості населення на педикульоз. Причиною цього явища вважають біологічні властивості вошей (лат. Pedikula) та збільшення міграційного процесу в світі.

Головні та платтяні воші можуть передавати інфекційні захворювання.

Слід пам’ятати, що ураження педикульозом можливе при тісному контакті через головний убір, гребінці (головний педикульоз), через постільну білизну, одяг тощо (платтяний педикульоз) в різних місцях спільного перебування людей: на вокзалі, в громадському транспорті, в потязі, тощо, тобто там, де перебуває завошивлений і є умови для переходу вошей на незавошивлену особу.

Лікування й профілактика педикульозу (пам'ятка для населення)

Педикульоз або вошивість - специфічне паразитування на людині вошей, що харчуються її кров'ю. Розрізняють три види вошей: платтяні, головні й лобкові.

Головна воша живе на волосяному покриві голови.

Платтяні воші більшу частину часу ховаються в одязі, паразитуючи на тілі "хазяїна" тільки кілька хвилин на добу. Найчастіше цих вошей можна виявити в місцях ущільнення одягу (у складках, швах), там же вони відкладають яйця.

Лобкова воша вражає в основному шкіру лобка й промежини, а іноді й пахвові западини, брови й вії.

Розмножуються воші, відкладаючи яйця (гниди), які тримаються в корінні волосся за рахунок клейких виділень. Через 3-8 днів з них з'являються личинки, які вже через 3 тижні досягають повноцінного розвитку. Зовні маленька й доросла воша відрізняються лише розміром. Воші мають коричневе, сіре або ясно-жовте офарблення. Їхній розмір варіюється від 0,5 до 6 мм (лобкова - до 1,5 мм). Завдяки трьом парам ніжок, паразит прикріплюється до волосся хазяїна, утворюючи клішні, що допомагає втримуватися на тілі людини. Воша має ротовий колючо-сисний апарат. Під час ссання комаха протикає шкіру хоботком, що супроводжується сверблячкою на шкірі людини. Тривалість життя комахи на тілі "хазяїна" становить 1-2 місяці, у зовнішньому середовищі - 3-7 діб.

Вважається, що вошивість, або педикульоз (від латинського Pediculus - воша) супроводжує місця, які є вогнищами природних катаклізмів і кризових ситуацій у суспільстві.

Вошивість - показник низької санітарної культури, результат зневаги елементарними гігієнічними правилами (регулярним миттям тіла й голови, зміною білизни, доглядом за волоссям). Незважаючи на це, жодна освічена, вихована й охайна людина не може бути застрахована від ураженості. Зараження може відбутися при прямому контакті з завошивленим чи при використанні заражених речей (шапок, рушників, постільної білизни, гребінців), при відвідуванні бань, саун, басейнів. По легкості зараження педикульозу частіше піддаються діти в організованих колективах.

Медичне значення педикульозу обумовлене тим, що воші є переносниками збудника епідемічного висипного тифу й волинської лихоманки. Небезпека зараження тифом від вошей виникає через 4 доби з моменту їхнього паразитування на хворій людині. Укус паразита, сам по собі, не представляє ніякої небезпеки: зараження відбувається при роздавлюванні комахи й втиранні рідини, що витікає з неї, або її фекалій в ушкоджені ділянки шкіри при розчісуванні місця укусу.

Звернення керівництва Головного управління

ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Ми звикли вважати, що навчити дітей тим чи іншим правилам безпеки можна лише за допомогою численних нагадувань. Однак, як свідчить практика, насправді це не так. Діти вчаться навіть тоді, коли ми абсолютно впевнені, що вони зайняті власними справами і не помічають нічого довкола себе. Коли дитина бачить, що батьки не завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, дитина буде робити так само, і жодна страшна історія не допоможе. Тому, якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, насамперед, самі дотримуйтесь їх.

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам'ятати та самим дотримуватись наступних правил:

- не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,

- не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,

- не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,

- не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Також, необхідно навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб: у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»; при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»; у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»; якщо відчули запах газу –  дзвоніть по телефону «104».

 

 

Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх неушкодженими, здоровими й усміхненими.    

                       Шановні батьки, учні школи! 

                     Дев’ятикласникам, які вступатимуть                       на молодшого спеціаліста, потрібна                      буде ID-картка

 

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки. МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

  • територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;

  • до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Докладну інформацію про процедуру оформлення ID-картки можна переглянути на офіційному сайті Державної міграційної служби за посиланням.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

  • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;

  • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

  • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;

  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2021 року.

1502535239-3108_i.jpg

Пам'ятка для батьків

 дітей з особливими освітніми потребами

 

Якщо відчуваєте занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років (незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу); якщо маєте намір визначити чи є в дитини наявність особливих освітніх потреб; тоді Вам  на допомогу комунальна установа «Криворізький інклюзивно-ресурсний центр №1» Криворізької міської ради (далі – Інклюзивно-ресурсний центр). Метою створення якої є реалізація права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

 

Інклюзивно - ресурсний центр розташований за адресою:

 

мкрн. Сонячний, 36а, м. Кривий Ріг

телефон 0977530814, ел. пошта kirz1kmr@i.ua

 

ГРАФІК РОБОТИ:

 понеділок - п’ятниця з 0830 до 17.00, перерва 13.30-14.00

 

ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР:

  1. Проводить комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини.

  2. Розробляє рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами.

  3. Надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

  4. Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсного центру беруть участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і  закладах дошкільної освіти.

  5. Проводить моніторинг динаміки розвитку дитини не менше, ніж двічі на рік.

  6. Надає консультацію та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання.

  7. Консультує батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти.

  8. Надає психологічну допомогу, проводить бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами.

Що таке комплексна психолого - педагогічна оцінка розвитку дитини?

 процес збору та інтерпретації кількісної та якісної інформації про особливості розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, в тому числі коефіцієнта її інтелекту.

 

Як пройти комплексну оцінку розвитку дитини в інклюзивно - ресурсному центрі

 

Подати заявку на відвідування інклюзивно-ресурсного центру та отримати запрошення на консультацію можна онлайн за допомогою порталу: http://ircenter.gov.ua/, або особисто приїхати до інклюзивно-ресурсного центру та подати заяву (при собі необхідно мати паспорт одного з батьків та свідоцтво про народження дитини).

 

Що саме входить в комплексну оцінку розвитку дитини

Комплексна оцінка проводиться індивідуально за такими напрямами:

  • оцінка фізичного розвитку дитини – визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;

  • оцінка мовленнєвого розвитку дитини – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;

  • оцінка когнітивної сфери дитини – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів: сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;

  • оцінка емоційно-вольової сфери дитини – виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;

  • оцінка освітньої діяльності дитини – визначення рівня сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного та шкільного віку.

У разі потреби фахівці інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими. Всі послуги інклюзивно-ресурсного центру надаються безкоштовно.

bottom of page