top of page

Порядок прийому дітей до навчального закладу

   Згідно з пунктом 22 Положення №778 для зарахування дитини до навчального закладу батьки або особи, , які їх замінюють, подають такі документи:

  • заяву;

  • копію свідоцтва про народження;

  • медичну довідку встановленого зразка;

  • особову справу (крім дітей, які вступають до першого класу;

  • документ про відповідний рівень освіти (для зарахування учня до навчального закладу ІІІ ступеня).

Інший клас в тій самій школі

Якщо ви вирішили просто перевести дитину в інший клас, але в тій самій школі, це відбудеться

майже без нервів.
Дитині дуже важливо перебувати в знайомому комфортному середовищі. Вона вже звикла бачити

своїх однолітків, до уроків тих самих вчителів. Тому перевід в інший клас, наприклад, якщо там

поглиблене вивчення англійської мови, чи математики, не надто травмує дитячу психіку.
Малюк і досі буде бачити тих самих вчителів, а з друзями з класу зможе бачитись на перервах.


 

Інший клас без зміни адреси проживання

Якщо дитину переводять в іншу школу, проте не змінюють при цьому адресу проживання, то доведеться деякий час підтримувати дитину при нових життєвих умовах.

Зникнути до нових однокласників, нової школи, нової дороги до школи та взагалі до атмосфери допоможе увага до дитини. Старайтесь більше говорити з дитиною та показувати плюси в тому, що дитина тепер ходить до іншої школи. Поясніть, що тепер у малюка буде значно більше друзів, а ще він буде краще знати свій район.

Збираючи дитину до нової школи можна купити кілька нових шкільних речей. Наприклад, портфель, чи форму, чи щось, що захоче малюк. Таким чином ви трохи задобрите малюка і радість від нових речей трохи розвіє смуток за друзями, яких дитина залишає в старій школі.

Дозволяйте дитині гуляти із старими шкільними друзями, запрошуйте їх до себе. Так дитина швидше звикне до думки, що звичне життя не зруйнувалось, а лиш трохи змінилось.

 

Інший клас з переїздом в новий дім

                                                      Якщо ви вирішили змінити місце чи місто проживання і віддаєте дитину в нову школу,                                                         будьте готові до того, що дитині потрібно буде кілька місяців, щоб звикнути до нового                                                          оточення. А оточення буде зовсім  іншим, адже змінюється абсолютно все у житті дитини.

Якщо ви змінюєте адресу проживання, постарайтесь перенести переїзд на кінець літа. Таким чином дитині треба буде вливатись в новий шкільний рік разом з іншими учнями, що трохи полегшить ситуацію. Адже, якщо ви переїдете серед року, малюку тяжче буде розпочати навчання в новій школі серед навчального року.

Поговоріть з дитиною про те, що ви змінюєте місце проживання, поясніть, чому це відбувається. Так дитина звикне спокійно реагувати на майбутні зміни і зможе морально підготуватись до переїзду та нової школи.

Знову ж таки, запрошуйте в гості старих однокласників дитини, або ж нагадуйте, щоб вона не забувала їм дзвонити.

 

Поради при зміні школи

  • Не форсуйте події. При зміні школи, незалежно від обставин, дайте дитині час. Може пройти від кількох тижнів до кількох місяців перш, ніж дитина почне вільно почувати себе в новому середовищі.
     

  • Враховуйте ситуацію, що дитина не одразу зможе з кимось потоваришувати, адже, фактично, дитина переходить у сформований колектив, який розділений на свої «компанії». Від характеру вашої дитини вже залежатиме, наскільки швидко він зможе влитись в колектив.
     

  • Підтримуйте дитину.
     

  • Радьте, як поводитись в тій, чи іншій ситуації, як реагувати на кпини однокласників.
     

  • Не забувайте, адаптація до нової школи – це питання часу.
     

  • Навідуйтесь до класної керівниці. В перший період можете приходити мало не щотижня, щоб довідатись про успіхи вашої дитини та його соціальної адаптації. Розкажіть вчительці про слабкі та сильні сторони вашої дитини.
     

  • Постарайтесь зайняти дитину в перші місяці в новій школі. Так дитина не матиме багато часу, щоб роздумувати над тим, як змінилось її життя. Проте, це мають бути заняття, що цікаві малюку.

bottom of page