top of page

МИ МАЄМО ПАМ"ЯТАТИ...

Це Голокост – всього одне лиш слово,

Та його сенс – пекучий болі жар,

Вбивали всіх!.. старого і малого,

І мало хто життя порятував…

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», - йдеться в резолюції ГА ООН.

Голокост почався в січні 1933 року, коли до влади прийшов Гітлер, і фактично закінчився 8 травня 1945 року....

За час існування страшного концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей… За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр недалеко від Києва в Україні, де було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні.

Євреїв змусили роздягтися і підійти до краю яру. Коли німецькі загони стріляли в них, вони падали вниз. Потім нацисти завалювали стіни яру, ховаючи і мертвих, і живих. Поліцаї хапали дітей і також скидали їх в яр....

Сучасні діти мають знати і пам’ятати про жахливі факти Голокосту тому, що ХХІ століття розпочалося з війн і терору. Підростаючому поколінню, якому будувати майбутню державу, слід не забувати тих мільйонів ні в чому не винних жертв. Пам’ятаючи про Голокост, не можна допускати геноциду проти когось, геноцид – завжди проти всіх.

Тож саме сьогодні в Криворізькій школі №52 було проведено ряд заходів. Класний керівник 6-Б класу Задорожня В.С. провела виховну годину на тему: «Голокост – сторінка історії». Метою заходу було розкрити особливості трагедії Голокосту, його причини, ознайомити учнів з трагічним минулим народу, навчити їх бережно ставитися до історії своєї країни, виховувати здатність учнів на скорботу та пам'ять про мільйони загублених життів. Учні переглядали презентації та працювали з карточками-позначками євреїв у різних країнах.

Учні 1-Б класу разом із класним керівником Глазиріною А.С. на вишитому рушничку-символі України запалили свічечки та вшанували загиблих під час Голокосту хвилиною мовчання.

Учні 11-А класу провели диспут на тему: «Голокост: не виплакані сльози». Мета заходу виховувати почуття гідності й терпимості, формувати активну громадянську позицію на основі визнання прав і свобод людини.

Борисенко Г.В. ознайомила маленьких школярів про події далеких часів. Діти мали змогу переглянути документальний фільм «Ми маємо пам’ятати». Далі вчитель розповіла про «Пам’ятник дітям , що були розстріляні у Бабиному Яру», який було встановлено 30 вересня 2001 року.

Ми маємо пам’ятати трагедію Бабиного Яру.

Ми маємо молитися за безневинно убієнні душі.

Лише наша пам’ять може заспокоїти їх.

Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того,

щоб така трагедія не повторилася.

Ми – Люди !

 
 
 

Comments


НАЙЦІКАВІШЕ
ЩО ВІДБУВАЛОСЬ
АРХІВ
ПОШУК НОВИН
МИ В СОЦМЕРЕЖАХ
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

2016 рік 

Сайт создан на Wix.com

​​Наш телефон:

(056)-407-31-77

​Наша адреса: 

50031 Кривий Ріг, вул. Е. Фукса, 7

Адреса сайту:   http://krschool52.wixsite.com/school

Електронна адреса: school_52_kr@i.ua

 

bottom of page